Selv om det er streik så er partene (arbeidergiverne og arbeidstakerne) enige om at Rauma Energi AS skal sørge for å avverge fare for liv, helse eller betydelige materielle verdier.
Følgende informasjon er sendt ut til blant annet beredskapsgruppen i kommunen og Fylkesmannen i Møre og Romsdal:
Arbeidsgiver og berørte fagforeninger har skrevet under beredskapsavtaler, for å avverge fare for liv, helse eller betydelige materielle verdier.
- Vaktfunksjonene løper som normalt under streiken, og er utvidet til også å gjelde på dagtid.
- For alt arbeid skal det søkes om dispensasjon. Det vil si at feilretting vil kunne ta lengre tid enn normalt.
- I evt. tilfeller der det er åpenbar, akutt fare for liv, helse eller betydelige materielle verdier vil det bli igangsatt feilretting, uten å vente på behandling av dispensasjonssøknader.
- Rauma Energi har etablert en beredskapsgruppe, for å håndtere streiken. Beredskapsgruppa står i løpende kontakt med arbeidstakerorganisasjonenes lokale streikekomite.
- Rauma Energi har søkt om dispensasjon fra streiken for de personer som arbeidsgiver betrakter som kritiske nøkkelpersoner. Søknadene er under behandling.
- Feilmeldingsnummeret, 71 22 23 23, er betjent som normalt.
- Ordinært sentralbord, for kundehenvendelser, vil være stengt inntil videre.
Rauma Energi sin kontaktperson vedr. streiken er adm. dir. Alf Vee Midtun (bildet)